Sprzątanie po remoncie i po budowie

Gratulujemy ci zakończenia remontu

Gratulujemy ci zakończenia remontu i jesteśmy gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za doprowadzenie twojego nowego wyremontowanego mieszkania czy domu do przytulnego wyglądu!

Skontaktuj się z naszym menedżerem i omów szczegóły nadchodzącego sprzątania po remoncie.

Czekamy na twoją aplikację!

Sprzątanie domu czy mieszkania po remoncie

👩‍🔬 Starannie dobrana kadra

Nasi wykonawcy usuną ślady kleju, plamy z mieszanek budowlanych, wyczyszczą powierzchnie lustra i szkła, wyczyszczą spoiny między płytkami i wykonają inne prace, aby twój dom lśnił czystością.

🧽 Jakość chemii profesjonalnej

Używamy tylko profesjonalnej chemii czyszczącej, ponieważ utrzymuje ona efekt czystości znacznie dłużej niż zwykła chemia gospodarcza. Używamy środków chemicznych firm Grass, Amway, Jantex, HG, CIF professional i innych.

🏆 Kontrola jakości

Każdy klient jest dla nas ważny, dlatego dokładnie kontrolujemy jakoś. Przejrzyste i przystępne ceny. Stawiamy na uczciwe ceny, nasi klienci mogą zaoszczędzić zamawiając abonament na kilka sprzątań jednocześnie.

 

Cenisz swój czas?

eśli cenisz swój czas i wysiłek, optymalnym rozwiązaniem będzie wezwanie naszego serwisu sprzątającego.

Sprzątanie po remoncie ma swoją specyfikę – zanieczyszczeń często nie da się usunąć bez specjalnych środków chemicznych. Nie radzimy samodzielnie uporać się z trudnymi plamami, np. z kleju czy farb.

Nasi wykonawcy wiedzą, jak wyeliminować zanieczyszczenia, aby nie uszkodzić świeżo ułożonych płytek, nie pozostawić plam na parkiecie i nie przesadzić ze środkami oczyszczającymi.
Pył budowlany bardzo szybko rozprasza się po całym mieszkaniu, więc procedurę tę trzeba będzie powtarzać 2-3 razy, aż efekt będzie widoczny.

Do usuwania śladów kleju, ścierania, szpachlówki i farby używamy chemii kwasowej i zasadowej, pędzli, skrobaków oraz wytwornicy pary.

Jak wygląda cała procedura zamówienia usługi i jej realizacji?

Zanim zespół pracowników przyjedzie na sprzątanie dokonujemy oceny stopnia zanieczyszczenia mieszkania czy domu. Dla tego w omówionym terminie do ciebie przyjedzie nasz przedstawiciel.

Szczególną uwagę zwraca się na to, czy pomieszczenie jest puste, czy są w nim jakieś meble, a także oceniamy, czy remont był kosmetyczny, czy bardziej poważny.
Czasami możemy poprosić klienta wysłać nam zdjęcie mieszkania czy nakręcić krótki film.

Co wchodzi w nasze obowiązki przy sprzątaniu pomieszczenia po remoncie:

Pył budowlany jest drobniejszy niż zwykły, ale jednocześnie cięższy. Podobnie budowniczowie mogą pozostawić ślady po tarciu, kleju czy farbie, które są trudne lub wręcz niemożliwe do usunięcia ręcznie.

 

🧽 Nasz zespół przyjedzie z pełnym zestawem sprzętu od marki KARCHER:

sprzatanie po remoncie

1. generatory pary
2. sprzęt do mycia podłóg
3. odkurzacze budowlane
Oprócz tego mamy przy sobie serwetki, gąbki, mopy, wiadra, środki czystości, szczotki i ogólnie wszystko, co może być potrzebne do sprzątania.

Co obejmuje sprzątanie po naprawie:

1. oczyszczenie z kurzu i śladów cementu specjalnym odkurzaczem budowlanym
2. czyszczenie na sucho ścian i sufitów
3. dokładne czyszczenie na mokro całej płytki (ściany + podłoga)
4. usuwanie zaschniętego kleju i taśmy budowlanej z okien, luster, mebli
5. sprzątanie mieszkania z drobnych odpadów budowlanych i śmieci
6. usuwanie plam z farby, kleju, taśmy z posadzki (jeśli to możliwe)
7. odbiór i wywóz odpadów budowlanych
8. generalne sprzątanie

Dodatkowo:
1. mycie okien po remoncie
2. pranie materaców, czyszczenie tapicerek, pranie wykładzin, dywanów czy dywaników.

Co robimy w każdym pokoju

🏡 W pokoju mieszkaniowym:

1. odkurzamy ściany, sufity, cokoły, jeśli to możliwe – podłogę, zamknięte i otwarte powierzchnie (meble), gniazdka, przełączniki, drzwi, przetwarzamy parą baterie
2. myjemy podłogę, wszelkiego rodzaju żyrandole
3. dodatkowo potrzeby myjemy okna

🔪 W kuchni:

1. te same czynności, których dokonujemy w pokoju mieszkaniowym
2. polerujemy krany, szklane elementy wewnętrzne;
3. czyścimy szwy między płytkami, myjemy płytki;
W łazience:
1. czyścimy szwy między płytkami ściennymi i podłogowymi
2. myjemy płytki, elementy sanitarne, powierzchnie uchylno-zamknięte, kabinę prysznicową, wannę, umywalkę, lustro, drzwi;

🚪W garderobie:

1. myjemy i wyczyszczamy wszystkie otwarte i zamknięte powierzchnie
2. odkurzamy ściany i sufit, żyrandole, wykładziny podłogowe;

Oprócz standardowego zestawu usług jesteśmy otwarci do bądź jakich życzeń i próśb z twojej strony, więc jeśli podczas sprzątania potrzebujesz dodatkowych opcji, zawsze możesz je przedyskutować na miejscu.

Algorytm sprzątania mieszkania po remoncie

Każde profesjonalne sprzątanie powinno mieć swój wypracowany schemat, według którego warto działać, żeby nie zgubić się we własnych czynnościach oraz zaoszczędzić czas swój i klienta. Najważniejszą rzeczą w tej sprawie jest stopniowość i ścisłe przytrzymanie się reguł. Generalne sprzątanie mieszkania lub wiejskiego domu obejmuje kilka głównych etapów.

1. Usuwanie śmieci budowlanych

Aby uwolnić sobie przestrzeń do sprzątania koniecznie trzeba wyrzucić dokładnie wszystkie niepotrzebne rzeczy, które pozostawili budowniczowie po remoncie. Nasi wykonawcy mogą to dla ciebie załatwić, ale w przypadku, jeśli śmieci są ciężkie i jest ich zbyt dużo możemy ciebie poprosić zamówić usługę „wywóz śmieci”. Pracownicy szybko oczyszczą twój dom z niepotrzebnych śmieci i zabiorą go do zatwierdzonej lokalizacji.

2. Sprzątanie lokalu

Kolejnym etapem będzie generalne sprzątanie całego mieszkania lub domu po remoncie. Wyżej już dawaliśmy dokładny opis prac we wszystkich pokojach. Najważniejszym na początku sprzątania jest usuwanie kurzu i drobnych cząsteczek, które szybko się roznoszą. Następne czynności są indywidualne w zależności od sytuacji.

3. Dbanie o meble podczas sprzątania po remoncie

W czasie sprzątania meble są zwykle przenoszone do wolnego pokoju lub po prostu przykrywane materią. Niestety takie czynności wcale nie gwarantują, że zostaną one całkowicie czyste po sprzątaniu. Pamiętajmy, że kurz budowniczy roznosi się w razy szybciej niż zwykły kurz i łatwo osadza się na tapicerce. Dlatego po całym sprzątaniu również czyścimy i odkurzamy meble przy użyciu specjalnych środków pielęgnacyjnych.

4. Usługi dodatkowe i koniec sprzątania

Kiedy główna lista zadań już skończona, możemy przejść do bądź jakich usług dodatkowych, które sobie zażyczyłeś. Najczęściej nasi klienci wybierają mycie okien po remoncie i pranie wykładzin.

mycia okien
mycia okien

Częste pytania

Wycena sprzątania mieszkania czy domu po remoncie zwykle różni się od wyceny zwykłego sprzątania. Zwykle wymaga ona oceny wstępnej pomieszczenia. Jak już pisaliśmy wcześniej nasz specjalista przyjeżdża na obiekt, żeby na żywo ocenić nakład pracy i oszacować z właścicielem dokładny koszt.

Szybszą metodą na takie oszacowanie jest nasza strona Internetowej, na której da się obliczyć przybliżony koszt sprzątania wirtualnie online. Wpisz w naszej wyszukiwarce metraż swojego pomieszczenia i wybierz z wypadającej listy te przypadki po remoncie, które ci pasują najbardziej, a także dołącz usługi dodatkowe, jeżeli potrzebujesz. Jeżeli wypełnisz wszystko prawidłowo, to kwota, która ci tam wypadnie nie będzie się znacznie różnić od końcowej, albo w ogóle będzie taka sama.

Ostateczną opłatę za takie sprzątanie otrzymasz tylko po rozmowie ze specjalistą.
Komunikacja z naszym pracownikiem na temat wyceny pomieszczenia jest darmowa.

  1. Wizyta lub bądź jaka komunikacja z pracownikiem w celu oceny wielkości pracy jest bezpłatna.

Przed sprzątaniem polecamy zebrać rzeczy osobiste i ważne przedmioty wartościowe. Dokumenty, cenne papiery, pieniądze należy zostawić w bezpiecznym miejscu, gdzie one nie mogą być uszkodzone.

Nasi pracownicy mają przy sobie cały niezbędny sprzęt i materiały. Do sprzątania mieszkań po remoncie, jak również do wszelkiego rodzaju usług sprzątających, konieczne jest jedynie zapewnienie dostępu do obiektu, sieci wodociągowej i elektrycznej.

Zastosowanie skutecznych środków chemicznych do usuwania plam pozwala na usunięcie większości plam. Nie należy jednak zapominać, że nieodparte plamy mogą pojawić się nawet na słońcu. Niektóre zanieczyszczenia są silniej związane z włóknami materiału niż barwnik. Niestety nie gwarantujemy całkowitego usunięcia plam po winie, śladów oleju maszynowego i plam z farb.

Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w branży sprzątania, przeszli szkolenia, staże i instruktaże. Większość naszych pracowników pracuje dla nas od ponad roku. Wszyscy mają profesjonalne przeszkolenie. Przy rekrutacji nowych pracowników preferujemy kandydatów z rekomendacjami i doświadczeniem zawodowym. Nowicjusze na początku kariery współpracują z doświadczonymi mistrzami, co daje nam możliwość oceny ich umiejętności i umiejętności zawodowych.