Profesjonalne pranie tapicerki meblowej czyszczenie kanap i krzeseł
Planujesz wyczyścić swoje meble i szukasz dobrej firmy sprzątającej?
🛋 Tapicerki meblowej
Dołącz do grona naszych szczęśliwych i zadowolonych z czystości własnej przestrzeni klientów!
Oferujemy szeroki wybór usług sprzątania i prania, który na pewno zaspokoi wszystkie twoje potrzeby.
🛌 Czyszczenie kanap i krzeseł
Wyczyszczamy wszystkie rodzaje tapicerki meblowej na krzesłach, sofach, fotelach, kanapach i innych meblach, pierzemy wykładziny domowe i biurowe o bądź jakiej długości włosia, dokonujemy profesjonalnego sprzątania mieszkań, domów, biur i innych pomieszczeń.
🏆 Kontrola jakości
Każdy klient jest dla nas ważny, dlatego dokładnie kontrolujemy jakoś. Przejrzyste i przystępne ceny. Stawiamy na uczciwe ceny, nasi klienci mogą zaoszczędzić zamawiając abonament na kilka sprzątań jednocześnie.
Co oferujemy?
1. nasi wysokokwalifikowani sprzątacze wiedzą, jak wyprać nawet najbardziej skomplikowane zabrudzenia, bo są dobrze przeszkoleni i nie boją się nowych wyzwań.
2. posiadamy najnowszy profesjonalny sprzęt, który działa w razy lepiej od domowego i gwarantowanie przynosi wysoki rezultat czyszczący oraz skraca ogólny czas sprzątania.
3. Indywidualnie podbieramy środki czystości dla każdego sprzątania i prania.
4. korzystamy z detergentów, mających właściwości antyalergiczne, które usuwają nawet najgłębszy brud razem ze wszystkimi bakteriami i roztoczami.
Zamów usługę prania tapicerki kanap i wykładziny u naszej firmy i zapomnij o zabrudzeniach.
Znamy wszystko o twoje meble i nawet więcej
Żeby zamówić usługę sprzątania lub prania w naszej firmie, potrzebujesz wykonać trzy proste kroki (этот пункт должен быть в конце всего текста)
1. Zostaw swoje dane na stronie internetowej lub zadzwoń pod numer, który znajdziesz na podstronie „Nasze Kontakty”
2. Wybierz dogodny termin usługi sprzątania
3. Zarezerwować datę online lub telefonicznie z menedżerem i czekać.
Kilka faktów o twoje meble:
1. Wszystkie meble domowe o bądź jakim obiciu należy prać co najmniej raz w pół roku, a meble biurowe raz w 4 miesiące.
2. Regularne pranie tapicerki meblowej i pranie wykładzin podtrzymuje ich nowy wygląd i wydłuża czas eksploatacji.
3. Czyste wyprane meble tak samo, jak i czyste wyprasowane ubranie są twoją wizytówką i wykazaniem się solidnością przed gośćmi.
4. Posprzątana przestrzeń w domu czy w pracy to także kwestia podchodu do własnego zdrowia: kurz, bakterie i roztocza, które znajdują się w brudnych meblach mogą stać się przyczyną uczulenia oraz zaburzenia dróg oddechowych.
5. Tylko regularne pranie tapicerki i wykładziny gwarantuje usuwanie 99,9 proc. wszystkich plam. Jeżeli prać je rzadziej, powiedzmy raz w parę lat, stare i głębokie plamy będą zostawiać białe ślady na tkaninie i tym samym psuć jej wygląd zewnętrzny.
Znamy wszystko o twoje meble i nawet więce
W tym artykule dzielimy się sekretem prania różnych typów tapicerek na krzesłach, sofach czy kanapach i wykładzin. Niektóre z tych prostych metod możesz spróbować samodzielnie w domu.
Masz zabrudzone obicia kanapowe lub nie cieszy cię wykładzina pod nogami? Poniższa lektura jest specjalnie dla ciebie.
Zamów usługę prania tapicerki kanap i wykładziny u naszej firmy i zapomnij o zabrudzeniach.
Jak wyczyszczamy różne typy tapicerek na krzesłach, kanapach, sofach
Typ tkaniny, która obija kanapę jest najbardziej ważną przy wyborze metody czyszczenia.
Dzielimy się swoimi profesjonalnymi sposobami na temat tego, jak otrzymać maksymalny efekt od prania różnego typu tapicerek.
Tapicerka to materiał dość wygodny do obicia mebli (kanapy, krzesła, sofy ets. ), ale czasami trudny do czyszczenia.
Meble tapicerowane takie jak krzesła, kanapy, sofy czy nawet szezlongi w ogrodnikach są używane przez nas codziennie. Specjaliści mówią, żeby zadbać o swoje zdrowie i o czystości przestrzeni, w której mieszkasz, warto gruntownie prać tapicerowane meble, chociażby raz w pół roku.
Odrębne typy obicia potrzebują odrębnych sposobów pielęgnacji
Są różne typy tapicerek, do których stosują się odpowiednie metody czyszczenia oraz detergenty. Po kolei opiszemy każdy typ.
Welwetowe i sztruksowe tapicerki zwykle polecamy wyczyszczać zwilżoną denaturatem szmatą lub wodą z amoniakiem. Czyścić należy zgodnie z kierunku włosia.
Zamszowe albo nubukowe tapicerki na kanapach są bardziej delikatne na kanapach i poddane na zabrudzenie. Z czasem wycierają się w miejscach, do których najczęściej dotykamy. Czyścić takie materiały trzeba tylko miękkimi szczotkami i używać detergentów specjalnie przeznaczonych dla tych rodzajów tkanin.
Za pomocą naszych specjalnie podebranych środków czystości gwarantowanie wyczyszczamy plamy, odświeżamy oryginalny kolor mebli. Po zabiegu zabezpieczamy powierzchnię impregnatem wodoodpornym, który zamyka strukturę zewnętrzną zamszy lub nubuku i w rezultacie w razy podwyższa odporność takiej tapicerki do wody i brudu.
Tapicerki żakardowe. Żakard to gruba i wytrzymała tkanina główną zaletą której jest łatwe przepuszczanie powietrza. Do tapicerki z naturalnego żakardu często używamy odkurzacza piorącego z delikatnym detergentem. Tapicerki żakardowe z materiału syntetycznego są odporni na wodę. Dla ich czyszczenia używamy metody ekstrakcyjnej, która z wysoką skutecznością usuwa brud różnego pochodzenia.
Tapicerki z ekoskóry są niewrażliwe na kurz i nie dają nieprzyjemnych zapachów, ale wszystko jedno się brudzą. Najłatwiej wyczyścić taką tapicerkę za pomocą wilgotnej szmaty, namoczonej w wodzie z szarym mydłem, a potem wytrzeć na sucho. Posiadamy także inne profesjonalne łagodne środki czyszczenia dla ekoskóry.
Do czyszczenia tapicerek ze skóry naturalnej używamy też różnego rodzaju naturalnych środków czystości. Podobnie jak z ekoskórą, po umyciu tapicerki ze skóry naturalnej należy ją potem wytrzeć na sucho.
Częste pytania
Rezultat po sczyszczeniu i usunięciu plam z tapicerki zależy od rodzaju tkaniny, jej jakości, a także, od czego są te plamy i w jakim stopniu one są stare. Najtrudniejsze do wyczyszczenia są dawne plamy od soków, tłuszczu, kawy czy czerwonego wina. Często one błędną po praniu, ale nie usuwają się w całości.
Notatka: trudne plamy od soków, wina et setera da się całkiem usunąć, jeżeli wyczyszczać meble regularnie raz w pół roku.
ajskuteczniejszy sposób na konserwację obicia jest jej regularne czyszczenie. Szczególnie chodzi o meble, które często są dotykane. Kiedy meble wyczyszczają się nieregularnie albo w ogóle nie wyczyszczają się przez lata użytkowania, zdarza się tak, że zbyt stare plamy, których nie było widać „wychodzą” na powierzchnię po wyschnięciu wyrobu. Są plamy, które po wypraniu błędną, ale nie usuwają się na sto procent.
1. wielkość mebla
2. stopień zanieczyszczenia
3. czas trwania usługi
4. jakość detergentów
Samodzielne wyczyszczenie tkaniny obiciowej może być skuteczne, ale nie w dużej ilości przypadków. Domowe sposoby nie mogą się porównać z metodami, których stosują specjaliści. Często sprzętem domowym i ręcznym wysiłkiem nie da się osiągnąć dobre rezultaty i można łatwo zepsuć materiał.
1. możesz wybrać zły detergent, który nie da rezultatu, albo przyczyni odbarwienie koloru.
2. domowe środki do wyczyszczenia nie usuwają wszystkiego brudu i roztoczy, a jeżeli nie skontrolować ilość wody, to mebel potem może dawać nieprzyjemny zapach.
Rada: jeżeli wszystko jedno podjęłaś decyzję spróbować wyczyścić swoją kanapę czy wykładzinę samodzielnie, polecamy spróbować najpierw na małym niewidocznym miejscu.
NB: Jeżeli tapicerka na kanapie jest wykonana z tkanin hydrofobowych to zwykle ona nie wymaga profesjonalnego czyszczenia. Wystarczy wytrzeć powierzchnie zwykłą wilgotną ścierką. Jeżeli zanieczyszczenia są duże, można do wody dodać trochę mydła.
Pranie ekstrakcyjne jest czy nie najbardziej uniwersalną metodą na różne zabrudzenia. Ekstrakcji można używać przy wyczyszczeniu kanapy, krzesła, sofy, pufu, fotela, w tym fotela i siedzenia samochodowego. Pasuje ona także dla materaców, wykładzin i dywanów.
Ekstrakcja świetnie usuwa plamy po winie, kawie, neutralizuje zapach i plamy z moczu.
Nad czyszczoną tkaniną rozpyla się wybrany środek czyszczący z wodą, żeby rozpuścić zanieczyszczenia. Następnym etapem jest odessanie wody. Tkanina zostaje się lekko wilgotna, i łatwo wysycha za parę godzin na otwartym powietrzu. Woda nie trafia do środka mebli tym samym nie powoduje pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów.